Kategorie
Boże Narodzenie

Jubileusz 40 lecia święceń kapłańskich.

W imieniu Rady Parafialnej i obecnych w kościele wiernych życzenia z racji 40 rocznicy święceń kapłańskich wypowiedział Jarosław Ludowski.

Czcigodny księże Janie.

Właśnie mija 40 lat Twojej posługi kapłańskiej. 40 lat temu Pan Jezus zapytał: Pomożesz mi? Odpowiedziałeś: Tak Panie. Pomogę.

Przez te wszystkie lata trwasz wierny powołaniu i obietnicy. Na pewno nie było łatwo. Tyle wspólnot po drodze, tyle ludzkich losów i charakterów, nie jedna rozterka i smutek. Nie jeden krzyż. Ale wiedziałeś jak będzie, a Pan przecież nie obiecywał że będzie łatwo.

Twoja droga za Zbawicielem doprowadziła cię i do nas.

Cóż mogę powiedzieć dziś do Ciebie Czcigodny Księże Janie, cóż możemy powiedzieć my Rada Parafialna, Rodzina Różańcowa i Twoi praktykujący Parafianie?  Przecież znamy się zaledwie 2 lata.

Otóż możemy, możemy powiedzieć nie jedno.

Przede wszystkim chcemy gorąco podziękować Ci za Twoje serce dla naszej Wspólnoty , za Twoją tak zauważalną troskę o naszą przyszłość u boku Ojca. Chcemy podziękować Ci za  Twoją troskę o wypełnienie zaciągniętych wiele lat temu zobowiązań duchowych naszych poprzedników, zobowiązań, o których dawno zapomnieliśmy.

Chcemy podziękować za Twoją troskę o zbawienie dusz Dobrodziejów naszej wspólnoty, bez których katolickiej     parafii Uniegoszcz w chaosie i burzy dziejów tych ziem po prostu by nie było.

Chcemy podziękować za Twoją troskę o materialny stan parafii, która wymaga jeszcze tak wielu nakładów.

Chcemy podziękować za Twoją skromność, gdy w czasach pandemii i ograniczeń nie łatwo pogodzić koniec z końcem.

Chcemy podziękować za Twoją cierpliwość, łagodność i uśmiech, za poczucie humoru i bezpośredniość, gdy sprzęt nawali, wierni nie załapią, gdy coś pójdzie nie tak.

Czcigodny Księże Janie. Życzymy Ci kontynuacji Twojej misji w zdrowiu i spokoju. Niech Pan Jezus, niech Matka Boża , niech św. Józef, opiekun naszego Zbawiciela i patron dobrych robotników, o którego potężnym wstawiennictwie u Ojca ciągle nam przypominasz, dadzą Ci siły do dalszej pracy. Trwaj z nami, módl się za nas jak i my będziemy trwać przy Tobie i modlić się za Ciebie, ufni, że we wspólnie  cierpliwie i z radością będziemy szli dalej za Jezusem w tych niełatwych czasach.

Szczęść Boże księże Janie.

Diakonia Muzyczna Odnowy w Duchu św. przy parafii Trójcy św.