Boże Narodzenie

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                              16 stycznia 2022

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).

2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. To także kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Głównym zadaniem tej wspólnoty jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

W czwartek spotkanie klas VIII początek mszą św. o 17.00.

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

– poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

– piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

Niedziela 16.01.2022    8.30+ Julia,  Edward Królikowscy. + Regina, Mieczysław Labiszak
10.00+ Helena, Stanisław, Anna, Kazimierz
12.00+ Michalina, Władysław Wolańscy
Wtorek17.00+ Aleksandra Siudy od uczestników pogrzebu
Środa8.00
Czwartek17.00+ Janina Milczek od uczestników pogrzebu
Piątek17.00+ Wacława Żabierek
Sobota8.00
Niedziela    8.30
10.00Dziękczynno błagalna w intencji Anny i Wiesława Płóciennik z okazji 75 rocznicy urodzin od dzieci i wnuków
12.00+ Agnieszka Jakimowicz 12 rocznica śmierci

Bóg zapłać za sprzątanie i udekorowanie kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.