Kategorie
Ogłoszenia parafialne

Mamy nowych szafarzy nadzwyczajnych.

Wczoraj( 24.02.2024) w kościele św. Jacka w Legnicy odbył się wielkopostny dzień skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Do sanktuarium przybyli panowie oraz siostry, którzy wspomagają duszpasterzy w rozdzielaniu Ciała Pańskiego i roznoszeniu go np. do chorych czy osób w podeszłym wieku.

Był czas na wspólną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu oraz indywidualną spowiedź. Ks. Tomasz Krauze, duszpasterz odpowiedzialny za formację szafarzy, wygłosił konferencję.

Podczas Mszy św. sprawowanej w południe biskup legnicki Andrzej Siemieniewski ustanowił 17 nowych szafarzy- w tym Stanisława Grabarczyka i Dariusza Sędłaka naszych parafian, którzy będą pełnić swoja posługę we wspólnotach parafialnych. W tym gronie była też siostra zakonna ze Zgromadzenia Służebnic Przenajświętszej Krwi posługująca w Zgorzelcu.