TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               15 listopada 2020

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

W piątek o 17.30 adoracja NSakramentu.

2. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

3. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Poświęcenie opłatków.

Bóg zapłać za sprzątanie i udekorowanie kościoła.

Niedziela 15.11.2020    8.30+  Janusz Barszczyk 8 r. śmierci,+ Janina, Wiktor
10.00W intencji Jana i Karoliny Pikuła z okazji 58 r. ślubu
12.00++ Rodziców Boniarczyk, Dobrowolskich i siostrę Danutę
Poniedziałek8.00
Wtorek18.00Za poleconych w wypominkach z ulic Biwakowa, Harcerska, Różana, niepodpisane
Środa18.00+ Krystyna Szuter od uczestników pogrzebu
Czwartek8.00
Piątek18.00
Sobota8.00
Niedziela    8.30+ Józef Muzyka 2 r. śmierci
10.00+ Katarzyna Sobkiewicz
12.00Za + babcię Katarzynę Łamarz

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.