Ogłoszenia

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                      3 grudnia  2023

1. Dzisiejszą niedzielą weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Właśnie ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

2. Do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.

3. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Błogosławiony Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszej parafii świąteczna Msza Święta o godz. 17.00. W czasie mszy św. poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym.  A od godz. 12.00-13.00 Godzina łaski.

4.  W  przyszłą niedzielę już po raz dwudziesty czwarty będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – gorąco polecam ten ważny cel ofiarności Parafian!

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek 4 grudnia Św. Barbara z Nikodemii jest świętą Kościoła katolickiego i prawosławnego. Zaliczona została do grona męczenników. Przypuszcza się, że śmierć poniosła ok. 305 r. w czasie prześladowań za cesarza Maksymiana Galeriusza (305-311).

Niedziela 3.12.2023    8.30+ Mikołaj, Eudokia Popławscy, Andrzej, Józefina Dubis
10.00+ Eugeniusz Stanowski 20 r. śmierci, Piotr, Ryszard, Kazimierz, Zbigniew Wojciechowski
12.00W intencji Rodziny Różańcowej
Poniedziałek17.00+ Teresa Kowalewska od uczestników pogrzebu
Wtorek17.00+ Urszula Brzoza od Zakładu Pogrzebowego HADES
Środa 17.00W intencji Bogu wiadomej
Czwartek17.00+ Stanisław Michalski 5 r. śmierci i ++ z rodz. Michalskich
Piątek 17.00W intencji Bogu wiadomej
Sobota 8.00W intencji Bogu wiadomej
Niedziela    8.30+ Stefania Jakubiszyn
10.00+ Stefania, Jan Szewc
12.00+ Helena Rybarczyk w rocznicę śmierci

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na nagłośnienie ofiarę złożyła Stanisława Paszkowska.

Zapowiedzi przedślubne-  Maciej Karol Wiącek i Adriana Ewa Wiącek z.d. Kozłowska zap.I I

W  zakrystii można odebrać opłatki i świece CARITAS w cenie 20 i 10 zł. . Polecamy kartki świąteczne w cenie 2 zł.

Dzisiaj  o 11.30 modlitwy za zmarłych w roku 2022.

W każdą niedzielę od 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Prosimy o przekazywanie 1,5 % podatku na potrzeby Stowarzyszenia.

ed.jpg