Ogłoszenia.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                          22 listopada 2020

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś przed Mszą Św. o 12.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas. Roraty w Adwencie o 17.00.

W piątek o 17.30 adoracja NSakramentu.

Po mszy św. o 8.30 zostały poświęcone opłatki wigilijne, które można odbierać w zakrystii. Za tydzień będzie można nabyć świece CARITASU.

Za tydzień po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc pogorzelcom z

ul. Różanej.

Dziękuję za sprzątanie i udekorowanie kościoła.

• 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.
Niedziela 22.11.2020    8.30+ Józef Muzyka 2 r. śmierci
10.00+ Katarzyna Sobkiewicz
12.00Za + babcię Katarzynę Łamarz
Poniedziałek18.00