Boże Narodzenie

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                               5 grudnia 2021

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca o 11.30 wystawienie NSakramentu a po mszy św. o 12.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Od 12.00 do 13. 00 Godzina łaski,

o którą prosiła  Maryja w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia – 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech. W naszej świątyni Msza Święta  o godz. 17.00.  poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym  grupa II Sz. P. 2 klasa 3 a i dzieci z innych szkół.  Grupa I   klasy 3 b i c  15. grudnia godz. 17.00. Z powodu pandemii grudniowe spotkanie przeniesione na 2 lutego.

5. Msze Święte roratne sprawowane są od poniedziałku do piątku  o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

6. Zachęcamy także do korzystania  codziennie i w niedziele ze spowiedzi świętej. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

7. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

Niedziela 5.12.2021    8.30+ Franciszka(k), Anna, Leś, Maria, Władysław Stępak
10.00W intencji Julii z okazji 18 rocznicy urodzin i szczęśliwy powrót do domu
12.00W intencji Rodziny Różańcowej
Poniedziałek17.00
Wtorek17.00+ Stanisław Michalski 3 rocznica śmierci i ++ z rodziny Michalskich
Środa17.00+ Arkadiusz Reliszka 1 rocznica śmierci
Czwartek17.00+ Franciszka Stasiuk od Zakładu Pogrzebowego Hades
Piątek17.00+ Jadwiga Krzyżanowska od uczestników pogrzebu
Sobota17.00+ Antonina Brożyna 10 rocznica śmierci
Niedziela    8.30+ Stefania Jakubiszyn 24 rocznica śmierci, + Józef
10.00+ Maria 15 rocznica śmierci, + Edward Waszkiewicz 25, ++ z rodzin Dul i Guściora

Bóg zapłać za sprzątanie i udekorowanie kościoła.

Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.