Boże Narodzenie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                               2 maja 2021

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Dziś o 11.30 adoracja NSakramentu przed 11.45 majowe a po mszy św.  zmiana tajemnic  Żywego Różańca.

3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po mszy św. zapraszamy na nabożeństwo majowe.

4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze jak w niedziele.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej  pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od 17.30.

Do puszki można składać ofiary na II ratę ubezpieczenia kościoła.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i kwiaty.

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

Niedziela 2.05.2021    8.30+Wanda, Jan Piętka
10.00W intencji Joanny i Stanisława z okazji 33 rocznica ślubu
W intencji Rodziny Różańcowej
+Bolesław Tabor gregorianka 29
Poniedziałek 3.05.20218.30
+ Zdzisław, Arkadiusz, Szymon Ludowscy, Zofia Czyżyk
+ Jacek Lenart 8 r. śmierci
+ Maria, Stanisław Męczywór, Florian, Kornela Żebrowscy
+Bolesław Tabor gregorianka 30
Wtorek7.00 18.00Msza św. u sióstr Magdalenek Nabożeństwo majowe
Środa18.00W intencji Moniki i Jana dziękczynno-błagalna
Czwartek18.00W intencji rodziny Kruhlik dziękczynno-błagalna
Piątek18.00+ Teresa Duszuk od uczestników pogrzebu
Sobota18.00W intencji Pauliny z okazji 9 rocznicy urodzin i o zdanie matury
Niedziela 9.05.2021    8.30+ Helena Sadowska
10.00+ Zbigniew Wojciechowski, Jan, Maria Górniak, Eugeniusz Stanowski
12.00W intencji Natalii dziękczynno błagalna

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.