Boże Narodzenie

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      17 października 2021

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2.  Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o 17.30 w niedziele o 11.30

4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych.

5. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

6. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

Niedziela 17.10.2021    8.30+ Mieczysław Kędzior 11 r śmierci i ++ z rodziny Wieczorek
10.00+ Sabina, Józef Strychar
12.00+ Katarzyna Rajczakowska Gregorianka 17
Poniedziałek18.00+ Katarzyna Rajczakowska Gregorianka 18
Wtorek7.00 18.00U sióstr Magdalenek w danej intencji + Katarzyna Rajczakowska Gregorianka 19
Środa18.00
+ Katarzyna Rajczakowska Gregorianka 20
+ Maria Andrzejczak 15 r śmierci
Czwartek18.00+ Katarzyna Rajczakowska Gregorianka 21
Piątek18.00+ Katarzyna Rajczakowska Gregorianka 22
Sobota18.00+ Katarzyna Rajczakowska Gregorianka 23
Niedziela    8.30+ z Rodziny Kozak- Maria, Eugeniusz, Feliks, Jadwiga
10.00+ Katarzyna Rajczakowska Gregorianka 24
12.00W intencji Wiktora z okazji 14 r. urodzin dziękczynno błagalna

Bóg zapłać za sprzątanie i udekorowanie kościoła. Tydzień temu na Fundusz stypendialny złożono 720 zł.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.