Kategorie
Boże Narodzenie

Ogłoszenia

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               25 lipca 2021

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych  błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

4.  W przyszłą pierwszą niedzielę o 11.30 adoracja NSakramentu a po mszy św. o 12.00  zmiana tajemnic  Żywego Różańca. Taca na cele inwestycyjno gospodarcze.

5. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

Niedziela 25.07.2021    8.30+ Jan, Janina  Czepiel
12.00W intencji Krzysztofa Teter z okazji imienin i 29 rocznicy urodzin syna Wojciecha
12.45+Zenon gregorianka  25
Poniedziałek8.00
18.00
+Zenon gregorianka  26
+ Józef Pachulec
Wtorek7.30
8.45
18.00
U sióstr W danej intencji
+Zenon gregorianka   27
+ Urszula Jochna
Środa8.00
18.00
+ Zenon gregorianka 28
+ Anna Łapysz 30 rśmierci, + Jerzy
Czwartek8.00
18.00
+Zenon gregorianka   29
W Intencji Marty Trzebaniak z okazji imenin
Piątek8.00
18.00
+Zenon gregorianka   30
O szczęśliwe rozwiązanie dla Dominiki
Sobota16.00Msza św. ślubna
Niedziela 1.08.2021    8.30+ Dariusz, Andrzej Jakubiszyn
12.00W intencji Rodziny Różańcowej

Bóg zapłać za sprzątanie in udekorowanie kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *